Tiskové zprávy

18. listopadu 2021
GasNet před zimou kontroluje těsnost plynovodů

Od pondělí 22. listopadu do pátku 26. listopadu proběhne nárazová odorizace. Provádí se pravidelně každý rok před zahájením hlavní topné sezóny.

Více
18. října 2021
GasNet vyjde vstříc velkým zákazníkům Bohemia Energy, kteří aktivně řeší změnu dodavatele

GasNet udělá vstřícný krok vůči zákazníkům Bohemia Energy z řad průmyslových podniků a firem s roční spotřebou přesahující 630 MWh. Na ty se totiž nevztahuje institut dodavatele poslední instance a změnu dodavatele musí podle zákona vyřešit sami ve lhůtě 3 dnů. Poté firmám hrozí neoprávněný odběr. GasNet je připraven firmám poskytnout na změnu dodavatele více času. Předpokladem je jejich aktivní přístup k řešení situace.

Více
20. září 2021
Kateřina Morrisová: Udržitelnost je pro GasNet klíčová

Dnes startuje Evropský týden udržitelného rozvoje. S jasným cílem: Dát najevo, že nám záleží na budoucnosti. Jak začleňuje udržitelnost do svého podnikání společnost GasNet, která je tuzemským lídrem v distribuci zemního plynu? O tom jsme si povídali s Kateřinou Morrisovou, Head of ESG & Security Gasnet.

Více
15. července 2021
Spotřeba plynu stoupá. V pololetí narostla meziročně o 21 %

V České republice spotřeba zemního plynu v první polovině roku 2021 výrazně vzrostla. Meziročně se jedná o 21% nárůst. Podle společnosti GasNet jsou hlavními důvody chladnější počasí, přechod tepláren z uhlí na zemní plyn i pokračující trend zájmu o zemní plyn jako o ekologické a spolehlivé palivo pro domácnosti.

Více
13. července 2021
GasNet úspěšně obnovil dodávky plynu na jižní Moravě

Necelé tři týdny po ničivém tornádu se podařilo plynařům z GasNetu obnovit dodávky zemního plynu do vichrem zasažených obcí. GasNet poslal do oblasti na 80 techniků, kteří prakticky nonstop pracovali na opravách poškozených plynárenských zařízení. V obcích Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves už mají plyn všichni odběratelé, v obci Hrušky chybí připojit posledních 50 domácností.

Více
1. července 2021
Hodonínsko, Břeclavsko: do konce týdne obnoví GasNet dodávky plynu 80 % odstavených domácností

Plynaři intenzivně pracují na co nejrychlejším obnovení dodávek do obcí zasažených tornádem. Každý den v obcích Hrušky, Lužice, Mikulčice a Moravská Nová Ves pracuje více než 80 techniků a specialistů společnosti GasNet, která v regionu zajišťuje distribuci zemního plynu. Do konce týdne by chtěli plynaři připojit zhruba 80 procent z 2 341 zákazníků, kteří museli být odstaveni od dodávek plynu po ničivém tornádu.

Více
25. června 2021
GasNet zabezpečil plynovody po ničivém tornádu

Včera se přes několik jihomoravských obcí přehnalo tornádo a oblast zasáhly silné bouřky a krupobití. Skupina GasNet, která v oblasti zajišťuje distribuci zemního plynu, vyslala okamžitě na místo svoje techniky, kterým se podařilo zajistit bezpečnost plynárenské infrastruktury. Preventivním odstavením dodávek plynu zajistili bezpečí zasahujících jednotek IZS a obyvatel v zasažených obcích.

Více
21. června 2021
Jsem hrdá, že jsem to nevzdala

Vážná nemoc, osudové změny, studium IT... To vše má za sebou Katka Martínková, která úspěšně dokončila Digitální akademii Czechitas. „Ano, jsem na sebe hrdá, že jsem to nevzdala,“ usmívá se. „Respekt, Katko!“ vzkazujeme za GasNet a nezůstáváme jen u slov: Katka dosáhla vynikajících studijních výsledků a splnila všechna kritéria pro získání stipendia GasNet! Oslavte s námi 21. červen, Den hrdosti. Přinášíme vám příběh, který je jeho dobrým naplněním.

Více
14. června 2021
Petr Koutný: GasNet a létání spojují stejné hodnoty

Ředitel provozu a údržby sítí GasNet Petr Koutný je nejen zkušeným plynařem, ale i mistrem v létání. Doslova. Trojnásobný mistr České republiky v plachtění na větroních získal poslední zlato před pár dny.

Více
11. června 2021
GasNet podporuje Elixír českého školství

Digitalizace dnes hraje klíčovou roli také v českém školství a jeho živou vodou je Elixír do škol. Jde o dlouhodobý projekt, který propojuje učitele v České republice, pomáhá jim moderně učit fyziku a využívat digitální technologie napříč předměty.

Více
27. května 2021
První konferenci o LNG v ČR uspořádali plynaři z GasNetu

Největší tuzemský distributor zemního plynu společnost GasNet uspořádala společně s dalšími subjekty vůbec první konferenci o využití LNG v nákladní dopravě v České republice. Kromě představitelů GasNetu na konferenci vystoupili zástupci Ministerstva dopravy, VUT v Brně i dalších subjektů podílejících se na rozvoji tohoto efektivního a ekologického paliva v nákladní dopravě. Účastníci konference potvrdili dobrou perspektivu LNG v České republice.

Více
19. května 2021
Ester Janečková: Nejtěžší coming out děláme sami před sebou

Že je Ester Janečková moderátorkou České televize, asi víte. Tušíte ale, že stojí za online poradnou Sbarvouven.cz? Ta pomáhá mladým lidem a jejich rodinám řešit otázky sexuální identity. „GasNet poradnu hrdě podporuje, protože respekt je naší základní hodnotou. Jsme bezpečným místem, kde je rozhodující, co člověk umí, jak pracuje a nikoliv to, jakou má sexuální orientaci,“ vysvětluje Alžběta Hesová z našeho HR týmu. Poradna, která vznikla za dramatických událostí, již pomohla 4 500 lidí. A s Ester jsme si povídali nejen o ní…

Více
18. května 2021
GasNet zprovoznil v Mladé Boleslavi druhou čerpací stanici na LNG

Skupina GasNet, tuzemská jednička v distribuci zemního plynu, úspěšně zprovoznila v České republice už svou druhou mobilní veřejnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn (LNG). Samoobslužná čerpací stanice se nachází v Kosmonosech u Mladé Boleslavi, v bezprostřední blízkosti dálnice D10 a hlavního závodu Škoda Auto. Řidičům nákladních vozů na LNG je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop. Bezproblémově zde natankují všechny značky nákladních aut s pohonem na LNG.

  Více
11. května 2021
Plynaři z GasNetu hlásí rekordní dubnovou distribuci zemního plynu

Největší český distributor zemního plynu, skupina GasNet, zaznamenal za letošní duben nejvyšší distribuci plynu za posledních 16 let. Hlavním důvodem bylo velmi chladné počasí. Průměrné atmosférické teploty vzduchu byly na distribučním území GasNetu o více než 3 ˚C studenější, než je dlouhodobý dubnový průměr.

Více
5. května 2021
GasNet stavebníkům doporučuje: Nechte si vytyčit plynovody, ušetříte statisíce korun

V roce 2020 došlo během stavební sezony k 537 případům narušení plynárenských zařízení. Celkově škody dosáhly výše několika miliónů korun, avšak zcela zbytečně. Největší český distributor plynu, skupina GasNet, proto apeluje na stavebníky a stavební firmy, aby si před zahájením zemních prací nechali vytyčit polohu plynárenského zařízení na staveništi.

Více
28. dubna 2021
GasNet investuje v Plzni do modernizace plynovodů přes 180 milionů korun

V letošním roce skupina GasNet opět pokračuje v rozsáhlých investicích na území města Plzeň. Hlavním důvodem je dlouhodobé zajištění spolehlivých dodávek plynu pro místní obyvatele. Investice budou probíhat v několika etapách a jsou plánovány až do konce roku 2023. V průběhu tří let plynaři na území města vymístí z podzemních kolektorů zhruba 20 kilometrů plynovodů.

Více
20. dubna 2021
Dřív koně, teď 3D modelování. GasNet staví plynovod Brněnskou vrchovinou

Skupina GasNet rekonstruuje v těžko prostupné krajině Brněnské vrchoviny vysokotlaký plynovod Brno-Adamov-Blansko. Projektanti největšího českého distributora zemního plynu si vzali na pomoc 3D modelování stavby, aby v zalesněném, strmém terénu stavbu co nejlépe připravili a zajistili bezpečnost dělníků. V minulosti museli v tomto úseku kvůli těžkým podmínkám zapřahat při pokládání plynovodu koně.

Více
15. dubna 2021
ROZHOVOR s freediverem Davidem Venclem: Správná chvíle je vždycky teď!

„Bezpečnost považuji za to nejdůležitější, protože žiji rád, mám rád své zdraví a rodinu,“ říká David Vencl, který miluje nádechové potápění. Špičkový freediver v únoru pokořil světový rekord, když uplaval pod ledem, bez neoprenu a na jeden nádech 81 metrů. Už máte husí kůži? Až za chvíli zjistíte, jak David trénoval, naskočí vám ještě větší. Jako nám v GasNetu, protože po sérii webinářů o zdraví s Loono jsme pro naše zaměstnance připravili workshopy o otužování právě s Davidem. Naše zdraví chceme zlepšovat bezpečně, inspirováni mistrem!

Více
6. dubna 2021
ROZHOVOR s Klárou Kolouchovou: Lákají mě obtížnější cesty

„Nečekejte klišé babinec, kdy dámy vyrazí do pětihvězdičkového wellness. Tohle bude trochu jiná jízda,“ říká horolezkyně Klára Kolouchová o ženské expedici, která právě odstartovala v Himalájích. Klára si tam po úspěšném zdolání K2 plní další sen: Společně se Švýcarkou, Japonkou, Nepálkou, Norkou a Mexičankou má v plánu stanout na vrcholu majestátné osmitisícovky Dhaulágirí. Držte s námi Kláře palce a sledujte postup expedice na Facebooku GasNet, kde s hashtagem #FandímeOdvážným přinášíme jednou týdně Klářina krátká videa z Himalájí

Více
31. března 2021
GasNet pomůže šetřit klima, s MPO uzavřel dohodu o energetické účinnosti

Skupina GasNet uzavřela s ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) dobrovolnou dohodu v oblasti dosahování energetické efektivity. V dokumentu se skupina GasNet, český lídr v distribuci zemního plynu, zavazuje podporovat a rozšiřovat efektivnější nakládání s energiemi. Vzájemnou spoluprací státu a firem z oblasti průmyslu a energetiky má být docíleno snížení negativních dopadů na životní prostředí. 

Více
22. března 2021
Už rok proudí v českých plynovodech zelený biometan, loni to bylo 718 tisíc m3

Vývoj v energetice ukazuje, že větší využití biometanu bude nutné pro splnění emisních cílů EU, ke kterým se Česká republika zavázala. Jako první v tuzemsku vtláčí do své plynárenské sítě biometan největší domácí distributor zemního plynu, společnost GasNet. Za první rok to bylo 718 tisíc m3 biometanu, což by pokrylo spotřebu jedné menší obce se stovkami obyvatel. Biometan by do roku 2030 mohl nahradit až 10 % tuzemské spotřeby pro potřeby vytápění i silniční dopravy. Tento moderní obnovitelný zdroj energie vyrábí bioplynová stanice EFG Rapotín BPS v Rapotíně na severní Moravě.

Více
11. března 2021
GasNet snížil emise na regulačních stanicích o 84 %

Největšímu distributorovi zemního plynu v Česku se podařilo snížit emise oxidů dusíku (NOx) a oxidu uhelnatého (CO) na regulačních stanicích o 84 %. V průběhu posledních pěti let dosáhl GasNet významného poklesu díky modernizaci a výměně 819 plynových kotlů pro předehřevy. A jen za poslední tři roky to vyžadovalo investici ve výši 130 miliónů korun. Pomocí nových technologií bude společnost snižovat emise také v dalších letech.

Více
22. února 2021
Plynaři z GasNetu budou jezdit na zelený biometan

Už 40 % vozů skupiny GasNet, největšího českého plynárenského distributora, jezdí na stlačený zemní plyn (CNG), který má oproti benzinu nebo naftě výrazně nižší emisní stopu i hospodárnější provoz. Nyní pokryje spotřebu těchto automobilů biometan (bioCNG), který se vyrábí z biologicky rozložitelného odpadu. Znamená to úsporu nejméně 1 356 tun emisí CO2.

Více
10. února 2021
Rok covidu: nárůst distribuovaného plynu o 2,2 % a 50 výjezdů denně

Český lídr distribuce plynu GasNet dodal loni odběratelům svými plynovody 6,77 mld. m3 plynu. To je o 144 mil. m3 (2,22 %) více než v roce 2019. Plynaři se navíc potýkali se ztíženými podmínkami kvůli covidu. Pohotovostní technici museli několikrát zasahovat v biologických ochranných oděvech – celkový počet všech jejich zásahů se loni vyšplhal na 18 399.

Více
2. února 2021
Hasičům pomáhají detektory od plynařů z GasNetu

Za rok mají pohotovostní technici ze skupiny GasNet více než 1000 společných výjezdů s hasiči. Zpravidla se jedná o podezření, že je někde cítit plyn. Někdy jsou hasiči na místě první a díky vybavení od skupiny GasNet teď budou moci zasáhnout rychleji a efektivněji.

Více
16. listopadu 2020
GasNet před zimou kontroluje těsnost plynovodů

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet zvýší v období od 16. listopadu do 20. listopadu 2020 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazová odorizace se provádí každoročně vždy před zahájením hlavní topné sezóny, kdy je odběr plynu nejvyšší. V letošním roce probíhá odorizace ve stejném termínu na celém území Čech i Moravy.

Více
2. listopadu 2020
GasNet pokryje svoji spotřebu zelenou elektřinou od ČEZ ESCO

Společnost GasNet, provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice, se rozhodla pokrýt svou spotřebu elektrické energie v roce 2021 z obnovitelných zdrojů. Dodavatelem tzv. zelené elektřiny se na základě výběrového řízení stala společnost ČEZ ESCO. GasNet svým krokem naplňuje vizi nové značky, která zdůrazňuje orientaci firmy na udržitelnost a moderní technologie.

Více
12. října 2020
GasNet představuje novou vizuální podobu a spouští vlastní zákaznickou linku 555 90 10 10

Společnost GasNet, provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice, dnes představuje novou vizuální podobu své značky. Název GasNet zůstává. Pod značkou GasNet bude vystupovat také servisní společnost GridServices, s.r.o., která se v této souvislosti k dnešnímu dni přejmenovala na GasNet Služby, s.r.o. GasNet dnes také uvedl do provozu vlastní zákaznickou linku 555 90 10 10.

Více
7. července 2020
GasNet uvedl do provozu první mobilní samoobslužnou čerpací stanici na LNG v ČR

Společnost GasNet, tuzemský lídr v distribuci zemního plynu, úspěšně zprovoznila v tuzemsku první mobilní veřejnou samoobslužnou plnicí stanici na zkapalněný zemní plyn – LNG. Čerpací stanice se nachází v Klecanech u Prahy, kousek od dálnice D8. Řidičům nákladních vozů je tato moderní a ekologická technologie k dispozici non-stop.

Více
10. června 2020
Možnost nahlášení periodického samoodečtu zákazníkem prostřednictvím aplikace

V současné době nabízíme zákazníkům možnost nahlášení samoodečtu elektronickým způsobem prostřednictvím mobilní nebo webové aplikace.

Více
9. června 2020
GasNet posílá na Olomoucko přes 300 tisíc korun: Zdarma lidem v zaplavených obcích vymění regulátory plynu

Gasnet posílá rychlou pomoc do obcí na Olomoucku. Nedělní bleskové záplavy zde napáchaly značné škody i na plynárenských zařízeních zákazníků. Nejčastějším poškozením, které vedlo k přerušení dodávek plynu, bylo zaplavení plynoměru a takzvaného regulátoru vodou.

Více
29. května 2020
GasNet stojí už deset let po boku Dobrovolných hasičů

Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a také jejich preventivní činnost - to je hlavní cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek do desátého ročníku ankety bylo zahájeno v pátek 29. května v Brně. GasNet je deset let, tedy od začátku ankety, generálním partnerem dobrovolných hasičů.

Více
6. května 2020
GasNet stavebníkům doporučuje: Nechte si vytyčit plynovody, je to zdarma a může vám to ušetřit statisíce korun

Stavební sezóna se naplno rozbíhá a opět se začnou objevovat případy narušení plynárenských zařízení. Vznikají často velmi nepříjemné, někdy i zdraví nebezpečné situace, spojené s odstavením zákazníků a pochopitelně se značnými hmotnými škodami.

Více
21. dubna 2020
GasNet podpořil hasiče nákupem ochranných nanofiltrů za 1,3 milionů korun

Zástupci společnosti GasNet, největšího distributora zemního plynu v České republice, dnes za asistence Hasičského útvaru ochrany Pražského hradu, na Pražském hradě, předali vedení Hasičského záchranného sboru ČR dar v podobě 130 000 kusů nanofiltrů určených do textilních roušek. Jedná se o speciální ochranou pomůcku, která zajistí hasičům vysoký stupeň ochrany při zásazích v rizikovém prostředí.

Více
6. února 2020
Růst zájmu o vytápění zemním plynem pokračuje

V posledních třech letech plynaři zaznamenali výrazný nárůst zájmu o oživení tzv. mrtvých přípojek plynu.

Více