29. května 2020
GasNet stojí už deset let po boku Dobrovolných hasičů

Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a také jejich preventivní činnost - to je hlavní cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek do desátého ročníku ankety bylo zahájeno v pátek 29. května v Brně. GasNet je deset let, tedy od začátku ankety, generálním partnerem dobrovolných hasičů.
Hasiči jsou v první linii vždy, nejen při koronaviru
Letošní ročník je mimořádný nejen kulatým výročím, ale zejména kvůli událostem uplynulého období, které přineslo řadu mimořádných skutků a aktivit dobrovolných hasičů. „Hasiči i v posledních dnech a týdnech prokázali svoji nezastupitelnou roli v pomoci veřejnosti. My je potkáváme zejména při obnovování dodávek plynu a spolupráce s nimi si velmi vážíme. Jsme hrdí na to, že už deset let můžeme prostřednictvím Ankety vyjádřit náš respekt k jejich každodenní obětavé práci,“ uvedl zástupce generálního partnera Pavel Káčer, ředitel provozu společnosti GasNet. „V posledních dnech se hodně mluví o první linii, o zdravotnících, o policii, a zejména o hasičích. Ti jsou však v té první linii vždycky, nejen když je koronavirus,“ doplnil Pavel Káčer.

Za 10 let téměř 20 milionů korun pro hasiče
Od této chvíle mohou jednotky a sbory dobrovolných hasičů přihlašovat do soutěže své nejlepší akce a zásahy. Přihlašování, které odstartovalo s více než měsíčním zpožděním, letos přináší i jednu změnu. Jednotku či sbor, o které se domnívá, že si zaslouží ocenění za činnost v období od července 2019 do konce letošního června, může do Ankety přihlašovat i široká veřejnost.

Vybraní finalisté získají finanční a věcné dary na podporu činnosti nebo na nákup nového hasičského vybavení. Během minulých ročníků bylo uděleno celkem 372 ocenění a dobrovolným hasičům bylo poskytnuto téměř 20 milionů korun.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety, kterou vnímají hasiči jako velmi prestižní, proběhne v listopadu na slavnostním Galavečeru za přítomnosti kamer České televize. Patrony ankety jsou Ondřej Vetchý, Ilona Csáková a Petr Rychlý.


nahoru