9. června 2020
GasNet posílá na Olomoucko přes 300 tisíc korun: Zdarma lidem v zaplavených obcích vymění regulátory plynu

Gasnet posílá rychlou pomoc do obcí na Olomoucku. Nedělní bleskové záplavy zde napáchaly značné škody i na plynárenských zařízeních zákazníků. Nejčastějším poškozením, které vedlo k přerušení dodávek plynu, bylo zaplavení plynoměru a takzvaného regulátoru vodou.Zatímco plynoměr patří společnosti GasNet a jeho výměnu zajistí na své náklady, regulátor je ve vlastnictví zákazníka. Jeho opravu by si tedy měl každý zákazník zaplatit ze svého. „Okamžitě jsme se rozhodli všem občanům v postižené oblasti vyjít vstříc a vyměnit poškozený regulátor na naše náklady. Chceme pomoci lidem v těžké situaci a zajistit jim v co nejkratší době opět bezpečnou dodávku plynu,“ říká Pavel Káčer, provozní ředitel skupiny GasNet.

Profesionálové z GasNetu rychle obnovili dodávky u většiny postižených obyvatel
V důsledku povodní bylo od dodávek plynu odříznuto několik desítek domácností. Na některých místech prudká povodeň poškodila plynovodní přípojky a celkem došlo k zatopení více než stovky plynoměrů v celé oblasti. K nejvíce postižených obcím patří Šumvald, Oskava a Dlouhá Loučka. „Naši pracovníci ještě v průběhu neděle a pondělního dopoledne provedli odstranění těch největších poruch a zahájili obnovu dodávek. V současné chvíli zůstávají bez dodávek plynu už jen jednotky zákazníků. U těch došlo k většímu poškození přípojky a oprava vyžádá delší dobu,“ dodává P. Káčer.


GasNet věnuje lidem v zaplavených obcích nejméně 300 tisíc korun
Přesné vyčíslení škod stále ještě probíhá, ale jenom v nejvíce postiženém Šumvaldu bylo zničeno více než 60 poškozených regulátorů. Regulátor je zařízení na snížení tlaku plynu na takovou hodnotu, která je potřebná pro správný chod spotřebičů. Výměna jednoho takového zařízení vyjde zhruba na 3 000 Kč. Plynaři z GasNetu odhadují minimálně stovku poškozených regulátorů v celé oblasti. „V tuto chvíli jsme připraveni poskytnout lidem v zasažených obcích minimálně 300 tisíc korun na nové regulátory,“ uzavírá Pavel Káčer.


Kontakt pro média:
Aleš Gregorovič
tiskový mluvčí
ales.gregorovic@gasnet.cz
m: 731 609 742


O společnosti GasNet
GasNet je provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice. Zajišťuje spolehlivé a bezpečné dodávky zemního plynu pro více než 2,3 miliónu zákazníků. GasNet má v tuzemsku zhruba 85% podíl na distribuci zemního plynu a spravuje 65 tisíc kilometrů plynovodů ve všech regionech České republiky kromě Prahy a Jihočeského kraje. Stoprocentním vlastníkem společnosti Gasnet je konsorcium investorů vedené společností Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), do nějž patří British Columbia Investment Management Corporation (BCI) a Allianz Capital Partners zastupující pojišťovací společnosti skupiny Allianz.


nahoru