Přejít k obsahu | Přejít k menu | Přejít k vyhledávání

Staráme se o naše lidi i okolí

ikona

Pro přechod k udržitelné evropské energetice je nutná podpora mladých lidí, studentů technických, učňovských i vysokoškolských oborů. Dlouhodobě spolupracujeme se čtyřmi středními odbornými učilišti, kde se rekrutují budoucí plynaři. Vzdělání ale nezužujeme čistě na plynárenství. Pomáháme rozvíjet technické obory a pomocnou ruku jsme podali i třeba samotným učitelům díky iniciativě Elixír do škol.


ikona

Věříme, že diverzita, rovnost a inkluze jsou nezbytné prvky úspěšné, humánní kultury. Proto jsou součástí naší ESG strategie spojenou s naší hodnotou respekt. Podporujeme projekty rozvíjející rozmanitost a jsme hrdí, že jsme podepsali Evropskou chartu diverzity.


ikona

Bezpečnost a spolehlivost máme v krvi. Společně s neziskovými organizacemi usilujeme o to, abychom společně vytvářeli bezpečnější svět. Naší vlajkovou lodí je podpora dobrovolných hasičů, se kterým táhneme za jeden provaz nejen v terénu. Přes deset let podporujeme Anketu Dobrovolní hasiči roku. Navíc při péči o naše plynovody najezdíme ročně přes 20 milionů kilometrů a uvědomujeme si důležitost bezpečnosti silničního provozu. Podporujeme projekt Start Driving, který vzdělává mladé řidiče.

Podporujeme diverzitu a vzdělání

Czechitas

vzdělávání žen v IT

Pomáháme finančně  a v kurzech hostují jako lektoři i naši odborníci. Prosazujeme společně s Czechitas větší rozmanitost v IT službách.

czechitas

Energetická olympiáda

vzdělávání mladých lidí

Garantujeme odbornou část iniciativy. Podporujeme tady mladé lidi v technickém vzdělávání.

olympiada

Elixír do škol

vzdělávání učitelů

S projektem Elixír do škol učíme učitele, jak moderně vyučovat informační technologie a fyziku. V roce 2021 jsme pomohli otevřít dvě nová centra pro digitální vzdělávání učitelů.

elixir

Pride Business Forum

rozvoj diverzity

Důležitá platforma pro otevírání diskuse k rozmanitosti a odlišnosti. Účastnili jsme se aktivně konferencí a workshopů, které fórum organizovalo.

pride

Evropská charta diverzity

rozvoj diverzity

Jsme Zlatým signatářem charty, ke které se hrdě hlásíme. Podporujeme diverzitu ve všech podobách. 

charta

Byznys pro společnost

rozvoj diverzity

Náš strategický partner pro oblast diverzity. Společně jsme například zorganizovali konferenci celo společenskou konferenci Matky a otcové vítáni.

Byznys pro společnost