Přejít k obsahu | Přejít k menu | Přejít k vyhledávání

VIDEO: Unikátní krizová vozidla pomohou GasNetu zajišťovat bezpečnost kritické infrastruktury

03.01.2023

#novinka  #tisková zpráva 
Blackout, povodeň, tornádo… O bezpečné a spolehlivé dodávky plynu pečují plynaři z GasNetu za všech okolností. S řešením mimořádných situací jim teď v terénu pomohou dvě unikátní krizová vozidla.

 

Vozidla GasNet zakoupil v rámci projektu „Krizová komunikace“, jehož cílem je posilovat akceschopnost plynařů v péči o kritickou infrastrukturu státu během mimořádných situací. Takovými okolnostmi mohou být například blackouty či přírodní katastrofy.

GasNet zlepšuje bezpečnost kritické infrastruktury

Jako největší distributor plynu v České republice jsme součástí kritické infrastruktury státu, která je klíčová pro chod 2,3 miliónů domácností a firem. Bezpečné a spolehlivé dodávky plynu jsou naší nejvyšší prioritou, a protože štěstí přeje připraveným, i my se systematicky připravujeme na mimořádné situace,“ říká Milan Kopecký ze společnosti GasNet, který nákup vozidel pomáhal koordinovat.

GasNet si nechal auta upravit a vybavit na míru, takže jejich řešení je unikátní. „V projektu zhodnocujeme naše praktické zkušenosti, které jsme získali v průběhu zásahů u povodní nebo tornáda na Moravě, kde naši technici zajišťovali bezpečnost ihned po katastrofě,“ dodává specialista kontroly provozu a údržby plynárenských sítí.

Posilujeme řízení pro krizové situace.

Vozidla bude GasNet využívat jako mobilní řídicí a komunikační centra přímo na místech krizových situací. Auta proto obsahují vlastní zdroje elektrické energie a jsou tak energeticky soběstačná.

Obdobně tomu je u komunikační techniky, kde můžeme využívat satelitní telefonické spojení. To vše je důležité třeba právě v případě rozsáhlých výpadků elektrické energie, tedy dnes tak často skloňovaných blackoutů,“ upřesňuje Milan Kopecký.

Pro lepší hospodárnost využívá GasNet vozidla nejen během krizových situací, ale i v běžném provozu: například při inspekčních činnostech nebo při údržbě plynárenských zařízení.

Cítíte plyn? Volejte kdykoliv.

Pohotovostní linka 1239

Potřebuje poradit?
Hledáte informace?
Kontaktujte zákaznickou linku.

Zákaznická linka 555 90 10 10