Přejít k obsahu | Přejít k menu | Přejít k vyhledávání

GasNet pomáhá Ukrajině opravovat energetickou infrastrukturu

06.03.2023

#novinka  #tisková zpráva 
Ukrajinští plynaři obdrželi humanitární technologickou pomoc od společnosti GasNet, která je největším distributorem plynu v České republice. V první zásilce GasNet daroval ze svých zásob sedm vozů a speciální plynárenská zařízení. Další zásilky jsou naplánovány a pomohou zajistit opravu poničených plynovodů pro obyvatele Ukrajiny.

 

Chceme pomoci lidem na Ukrajině. Jako plynaři jsme se proto rozhodli poskytnout technologickou pomoc ukrajinským kolegům, a tak Ukrajině pomoci s opravou poničené energetické infrastruktury,“ říká Petr Koutný, provozní ředitel společnosti GasNet.

Nejde přitom o první humanitární pomoc pro Ukrajinu od GasNetu. V minulém roce poskytl GasNet a jeho zaměstnanci pomoc lidem na Ukrajině ve výši přes 2,5 miliónů korun, a to prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni. Zaměstnanci GasNetu také pomohli zprovoznit ubytovnu pro uprchlíky v Praze.

V těchto těžkých časech jsme kolegům z GasNetu velmi vděční za dostatečnou podporu plynárenského sektoru Ukrajiny. Celá pomoc bude použita na obnovu sítě v nejkritičtějších regionech,“ děkuje českým plynařům Oleksii Tiutiunnyk, CEO ukrajinské plynárenské společnosti Regional Gas Company.

S logistikou plynařům pomáhají Energy Community Secretariat ve spolupráci s ERCC
Logistiku dodávek pomáhají plynařům zajišťovat organizace Energy Community Secretariat’s Ukraine Support Task Force (ECS-USTF), Středisko pro koordinaci odezvy na mimořádné události (ERCC), polská Vládní agentura strategických rezerv (RARS) s podporou Mechanismu civilní ochrany Unie.

Jedná se o první dodávku pomoci mezi českými a ukrajinskými plynaři, u které asistovala ECS-USTF. Jsme vděční za rychlou a efektivní spolupráci s kolegy ze společnosti GasNet a s českými úřady. Díky asistenci ERCC a Mechanismu civilní ochrany Unie se pomoc na Ukrajinu dostala hladce a úspěšně. Děkujeme současným partnerům za podporu iniciativy a rádi uvítáme pomoc nových dárců nejen z oblasti energetiky," vzkazuje Ádám Balogh z organizace Energy Community Secretariat.

Cítíte plyn? Volejte kdykoliv.

Pohotovostní linka 1239

Potřebuje poradit?
Hledáte informace?
Kontaktujte zákaznickou linku.

Zákaznická linka 555 90 10 10