Přejít k obsahu | Přejít k menu | Přejít k vyhledávání

Do města i na hory. V čem jezdí plynaři z GasNetu?

10.06.2024

#novinka 
Každý plynař je řidič,“ říkáme bez nadsázky v GasNetu. Během péče o 65 tisíc kilometrů plynovodů najezdí naši profesionálové ročně na 20 miliónů kilometrů. A to i po horských loukách a dalším těžce přístupném terénu. Flotila našich automobilů je tak hodně pestrá. Poznejte více. Kvalitní vybavení je pro naše plynaře stejně důležité, jako dobře svařená trubka.

 

Je to pracant

…má už leccos za sebou a plynaře z GasNetu v něm potkáte nejčastěji – řeč je o Fiatu Doblò se CNG pohonem. Menší skříňové vozidlo uvidíte buď historicky v modré nebo nově v bílé barvě. Fiaty používají naši plynaři především v lehčím terénu pro pohotovostní výjezdy a běžné práce, jako jsou vytyčování plynovodů nebo kontroly jejich těsnosti.

Obdobně jako další vozidla jsou Fiaty pojízdnými dílnami. „Tady mám potřebný vercajk, takže přímo v terénu můžu opravit základní věci. Přes noc ale v autě nic cenného nenechávám, protože na naše vybavení mají zálusk různí nenechavci. Bezpečnost je u nás na prvním místě i v tomhle případě,“ vysvětluje plynař Daniel Tomíček z Opavska.

Jako alternativu k Fiatu Doblò používáme VW Caddy a testujeme vozy Opel Combo. Všechny naše vozy potkáte na silnících označené telefonním číslem 1239, které odkazuje na plynárenskou pohotovost.

Na větší opravy plynárenských zařízení

…vyrážíme v prostornějších dodávkách Ford Ducato a VW Crafter. Ty už jsou opravdu pořádně vybavené. Přesvědčte se sami. Mrkněte na video z našeho týmu speciálních prací.

Snižujeme emise
Ročně s našimi vozy vyprodukujeme přibližně 4 300 tun CO2. Tyto emise bychom do roku 2025 chtěli snížit o 845 tun. Dosáhnout toho chceme nejen nasazením vozů s nízkoemisními pohony, ale také díky sdílení referentských aut nebo prostým zvažováním, zda k některým služebním cestám nemůžeme využít hromadnou dopravu. Stejně jako tisíce firem po celém světě testujeme elektromobily, konkrétně Ford E-Transit nebo Opel Vivaro-e. Do budoucna se pak zajímáme především o auta na vodík.
Když to pořádně houpe

O plynovody přitom musíme pečovat i v těžce dostupném terénu: na horách, polích a lukách. Za každého počasí, po celý rok. Pro náročnější případy mají naši plynaři k dispozici mohutné vozy Toyota Hilux, které nahrazujeme novějšími Fordy Ranger s nejmodernějšími jízdními asistenty. Ještě impozantnějšími vozy jsou pak Mercedesy Atego. Ve flotile máme také celou řadu dalších nákladních vozů, zdvihacích a jiných zařízení.

Blackout, povodeň, tornádo…

O bezpečné a spolehlivé dodávek plynu zkrátka pečujeme za všech okolností. S řešením mimořádných situací nám pomáhají i unikátní krizová vozidla Volkswagen. Jedno z nich jste nedávno mohli potkat u města Zbýšov. Městečko od plynu odstřihli stavební dělníci, když překopli plynovod. Na místě zasahovalo třicet našich profesionálů, kteří obnovili dodávky plynu během jednoho dne. Respekt, plynaři, a hodně šťastných kilometrů!

Líbí? #BuďGasNet 👉 gasnet.jobs.cz

Cítíte plyn? Volejte kdykoliv.

Pohotovostní linka 1239

Potřebuje poradit?
Hledáte informace?
Kontaktujte zákaznickou linku.

Zákaznická linka 555 90 10 10